Rozvrh lekcí

Pro dokonalý přehled lekcí probíhajících u nás v centru jsem udělali nový rozvh. Individuálně zacvičit si můžete přijít kdykoliv mimo skupinové lekce.

Rozvh 11

Nové cvičení

Snažíme se pro Vás rozšířit naši nabídku cvičení o další zajímavé lekce, a tady jsou :

každou středu od 15.00 si můžete přijít zacvičit s paní Jitkou Hosnedlovou na lekce podle Feldenkraisovy metody. 

Jedná se o  přirozený pohyb, kdy i vědomé dýchání je již považováno za cvičení. Nechte se i Vy pohltit tímto úžasným cvičením.

Feldenkraisova® metoda somatického vzdělávání (FM) je uznávaný celostní přístup, který využívá pohyb jako  prostředek v procesu učení. Díky schopnosti lidského mozku se celý život přetvářet (tzv. plasticita mozku) můžeme v jakémkoli věku využívat proces organického učení nejen ke zlepšování kvality pohybového spektra a odstranění řady obtíží a neduhů, ale i k rozvíjení svého celkového potenciálu. Změny na úrovni pohybu se promítají do všech aspektů života včetně vnímání, prožívání a myšlení. Feldenkraisova® metoda napomáhá  změnit celkovou kvalitu života a vystoupit z  navyklých vzorců a omezujících stereotypů nejen v pohybu. Tato metoda vám umožní zkvalitnění tělesných i duševních schopností. Pohyby jsou lehké, koordinované a bez zbytečné námahy. Zvýšíte si sebedůvěru. Zažijete radost ze cvičení a obnovíte si pocity hravosti a lehkosti pohybu. Začnete opět využívat inteligenci Vašeho těla a optimalizovat své pohyby.

 

a opět ve středu, vždy od 16.00 se slečnou  Katkou Žákovou se konají lekce Kondičního cvičení, kde si zlepšíte svou fyzickou výdrž. :-) 

Těšíme se na Vás 

Rekondice 2020

Letošní termíny rekondicí už známe, opět pojedeme do již léty prověřeného Mačkova, a to v termínu 19.4 - 25.4. 2020 a na podzim se budou rekondice konat v Lázních Hotel Vráž a to v termínu 15.11. - 22.11. 2020 .

Rezervace pobytu na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Těšíme se na Vás

Seminář Hypopresivní metody

Dne 23.1.2020 od 16 hodin u nás v centru Rosky České Budějovice pořádáme seminář Hypopresivní metody (doslova by se dalo přeložit jako nízkotlakové metody), který povede paní Eva Compelová.

Jedná se o cvičení na bázi dýchacích a posturálních technik, které snižují nitrobřišní tlak, pracují intenzivně, avšak přirozeně zejména s bránicí a dalšími nejen dýchacími svaly. Cviky pomáhají fasciálnímu uvolnění a protažení a zapojuje se i práce s nervovým systémem.

Cvičení může provádět naprosto kdokoliv, muži i ženy, od dětí až po seniory, prakticky neexistují kontroindikace (maximálně se upraví konkrétní pozice pro daný handicap, ale správné dýchání a držení těla může pomoci každému a neublíží).

Hlavní zdravotní benefity jsou:
- korekce dýchání / dýchacího gesta, které pak fyzicky napomáhá regeneračním procesům v těle
- korekce držení těla
- uvolnění, protažení a posílení zejména hlubokých svalů středu těla
- úleva od bolesti zad
- obnovení funkce pánevního dna (po porodu, při inkontinenci, prolapsů)
- prevence a úleva při výhřezu plotének nebo kýle
- zlepšení lymfatického systému a krevního oběhu
- zlepšení a úleva při problémech s prostatou
- zlepšení sexuální funkce
- zlepšení střevní funkce (cvičení se také přezdívá “kakací gymnastika”  )
- uvolnění stresu a emocí
- taky estetické zúžení pasu jako vedlejší účinek 

A další a další a další...

Je to cvičení, které má opravdu smysl, je jednoduché, po jednom semináři si jej účastníci mohou cvičit sami doma a stačí i 5-15min denně pro neskutečné výsledky.

V případě zájmu prosím o registraci na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Těšíme se na Vás

image0

 

Plavenky do Třeboně

Pro členy s platným lékařským potvrzením od neurologa máme k dispozici plavenky do bazénu do Třeboně, cena 30 Kč/ks. K zakoupení u nás v centru Rosky české Budějovice.

Podkategorie