×
«
daruj správně obrázek

Jsme tu, abychom pomáhali pacientům s roztroušenou sklerózou!!

Rekondice Mačkov - BLONDÝNY :-)

Úvodní obrázekl aktuality

O blondýnách
Zpráva z rekondice v Mačkově 2.-9.11.2019
 
A tuhle znáte? Jak jedou dvě blondýny autem? Že ne? Tak já Vám ji povím. Jedou dvě blondýny, říkejme jim třeba Věrka a Lenka, autem z Českých Budějovic do Mačkova na rekondici. Těší se, protože tam je to vždy úžasné a proto je o tento pobyt vždy velký zájem. I letos bylo přihlášeno 15 účastníků, ale šest jich na poslední chvíli onemocnělo, tak tam bude pouze 9 „oveček“, takže taková rodinná pohodička a klídek. A bylo to přesně tak, jak si představovaly. Ráno rozcvička, snídaně a debata o novinkách v léčbě, zdravotním stavu a rehabilitacích. Procházka, pravidelné rekondiční cvičení před obědem a polední klid. Odpoledne oblíbená „hipoška“ s kobylkami Mášou, Molly a Leničkou. Všichni vytvářeli ve volných chvílích krásné obrázky z horkého vosku (pro znalce tzv. enkaustika) a nechyběly ani masáže a plavání v bazénu, vířivky a jízdy na tobogánku. Ve středu tradiční návštěva pizzerie místo studené večeře. Prostě skvěle strávený týden. Ale to jsem odbočila. Tak ty dvě blondýny jedou tím autem, povídají si samé důležité věci a protože jejich hovor neustále narušují pokyny navigace, tak jí vypnou, protože do Mačkova je to přece pořád rovně. A najednou koukají, že už se stmívá a tak jedna povídá: „Neměly bychom už tam být?“ A ta druhá: „Ty jo, my jsme v Příbrami.“ Trochu si holky zajely. Místo 77 km ujely 144 km. Cesta jim trvala místo 93 minut, 205 minut. To je tak, když jedou dvě blondýny autem …. Uvedená jména, čas a místo jsou zcela náhodné.

Sdílet:

I Vy můžete pomoci

Znáte to? Ráno se probudíte a celé tělo Vás bolí, jste unavení, jen cesta do koupelny se stává téměř nadlidským výkonem, nemluvě o práci, která na Vás čeká. Asi chřipka. Pár dní si poležíte a jste opět jako rybička. U pacientů s roztroušenou sklerózou je ale takováto únava trvalým souputníkem a boj a s ní i dalšími příznaky nekončící.. Vaším příspěvkem pomáháte vytvořit těmto lidem místo, kde mohou otevřeně mluvit o svých problémech, získávat nové informace a v neposlední řadě podstupovat nezbytnou rehabilitaci a spolupodílet se na zlepšení svého stavu už jen proto, aby si sami mohli zavázat tkaničku u boty, uvařit kávu, dojít nakoupit či zvednout dítě do náruče … a ŽÍT!!!

Vyrovnat se s diagnózou nevyléčitelného invalidizujícího onemocnění

Lidem s roztroušenou sklerózou žít kvalitní, důstojný a plnohodnotný život

Dosáhnout dostupnosti komplexní rehabilitace pro všechny lidi s roztroušenou sklerózou

Realizovat informační a mediální kampaně pro veřejnost i pacienty

I Vy můžete pomoci

QR kód Otevřete aplikaci pro bankovnictví na vašem telefonu a načtěte kód pro QR platbu. Částka je nastavena na 250kč, nebo ji můžete změnit na libovolnou výši. Pak už jen stačí potvrdit.