×
«
daruj správně obrázek

Jsme tu, abychom pomáhali pacientům s roztroušenou sklerózou!!

Nové cvičení

Úvodní obrázekl aktuality

Snažíme se pro Vás rozšířit naši nabídku cvičení o další zajímavé lekce, a tady jsou :

každou středu od 15.00 si můžete přijít zacvičit s paní Jitkou Hosnedlovou na lekce podle Feldenkraisovy metody. 

Jedná se o  přirozený pohyb, kdy i vědomé dýchání je již považováno za cvičení. Nechte se i Vy pohltit tímto úžasným cvičením.

Feldenkraisova® metoda somatického vzdělávání (FM) je uznávaný celostní přístup, který využívá pohyb jako  prostředek v procesu učení. Díky schopnosti lidského mozku se celý život přetvářet (tzv. plasticita mozku) můžeme v jakémkoli věku využívat proces organického učení nejen ke zlepšování kvality pohybového spektra a odstranění řady obtíží a neduhů, ale i k rozvíjení svého celkového potenciálu. Změny na úrovni pohybu se promítají do všech aspektů života včetně vnímání, prožívání a myšlení. Feldenkraisova® metoda napomáhá  změnit celkovou kvalitu života a vystoupit z  navyklých vzorců a omezujících stereotypů nejen v pohybu. Tato metoda vám umožní zkvalitnění tělesných i duševních schopností. Pohyby jsou lehké, koordinované a bez zbytečné námahy. Zvýšíte si sebedůvěru. Zažijete radost ze cvičení a obnovíte si pocity hravosti a lehkosti pohybu. Začnete opět využívat inteligenci Vašeho těla a optimalizovat své pohyby.

 

a opět ve středu, vždy od 16.00 se slečnou  Katkou Žákovou se konají lekce Kondičního cvičení, kde si zlepšíte svou fyzickou výdrž. :-) 

Těšíme se na Vás 

I Vy můžete pomoci

Znáte to? Ráno se probudíte a celé tělo Vás bolí, jste unavení, jen cesta do koupelny se stává téměř nadlidským výkonem, nemluvě o práci, která na Vás čeká. Asi chřipka. Pár dní si poležíte a jste opět jako rybička. U pacientů s roztroušenou sklerózou je ale takováto únava trvalým souputníkem a boj a s ní i dalšími příznaky nekončící.. Vaším příspěvkem pomáháte vytvořit těmto lidem místo, kde mohou otevřeně mluvit o svých problémech, získávat nové informace a v neposlední řadě podstupovat nezbytnou rehabilitaci a spolupodílet se na zlepšení svého stavu už jen proto, aby si sami mohli zavázat tkaničku u boty, uvařit kávu, dojít nakoupit či zvednout dítě do náruče … a ŽÍT!!!

Vyrovnat se s diagnózou nevyléčitelného invalidizujícího onemocnění

Lidem s roztroušenou sklerózou žít kvalitní, důstojný a plnohodnotný život

Dosáhnout dostupnosti komplexní rehabilitace pro všechny lidi s roztroušenou sklerózou

Realizovat informační a mediální kampaně pro veřejnost i pacienty

I Vy můžete pomoci

QR kód Otevřete aplikaci pro bankovnictví na vašem telefonu a načtěte kód pro QR platbu. Částka je nastavena na 250kč, nebo ji můžete změnit na libovolnou výši. Pak už jen stačí potvrdit.