×
«
 

Novinky

Úvodní obrázekl aktuality

Současná epidemiologická situace v zemi je těžkou zkouškou pro nás všechny - musíme obejít bez setkávání se svými blízkými a přáteli, každému z nás něco či někdo chybí….

Nám, Rosce České Budějovice, chybíte Vy - naši přátelé, partneři, členové a podporovatelé. Myslíme na Vás a těšíme se, až se s Vámi zase budeme moci setkávat, ať už na cvičeních v naší tělocvičně, nebo venku na lekcích nordic walkingu, nebo na námi pořádaných kulturních a sportovních benefičních akcích. A těch máme v plánu hned několik!

Hned první akcí, které se společně můžeme zúčastnit je MaRS - cvičební maraton s roztroušenou sklerózou a to tuto sobotu, 20.3.2021 od 9.00 - odkazy na jednotlivá videa najdete v den konání na našich webových stránkách a také na FB. Měli jsme pro Vás nachystáno 12 hodin plných atraktivních cvičení, připraveni jsme byli i na venkovní verzi maratonu, leč úplný lockdown a z něho plynoucí opatření nám doslova sebral vítr z plachet. Chvilku jsme si posmutnili, ale znáte nás, dlouho zahálet nevydržíme a rozhodně nikdy nic nevzdáváme, a proto jsme pro Vás uspořádali MaRS v online prostoru! Těšit se můžete na kruhový trénink pod vedením Mgr. Edity Struskové nebo Bc. Ivety Růžičkové a Bc. Štěpánky Gurecké, lekce jógy pod taktovkou Marcely Hanuschové Mukti, Jitka Hosnedlová Vám představí cvičení dle Feldenkraisovy metody a opominout nemůžeme ani lekci nordic walkingu (prozatím v interiéru) pod vedením Mgr. Lenky Šedové PhD. Videa budou k dispozici zdarma, ale za Vaši případnou finanční podporu na sbírkový účet č.ú. : 242164841/0300  budeme moc rádi. 

Další akcí, na kterou jsme se moc těšili, je PonoRoska aneb Pro naše klienty noříme se do Malše! 28. 3.2021. Bohužel, ani tuto akci nelze uskutečnit na břehu Malše společně s Vámi všemi, nicméně my svému slovu dostojíme a v 11 hodin dopoledne se vrhneme do chladných vod Malše, abychom vyjádřili podporu lidem s roztroušenou sklerózou a připomněli tak veřejnou sbírku Rosky České Budějovice, č.ú. : 242164841/0300 I Vy se můžete zapojit, vlastně s tím tak trochu počítáme a doufáme, že nás v tom nenecháte samotné :-) Ponořte se kdekoliv, do řeky, rybníka nebo třeba do bazénu a svou fotku z Vašeho počinu přidejte na FB a sdílejte s námi! 

Svou podporu můžete vyjádřit také finančně na sbírkovém účtu Rosky České Budějovice, nebo na Darujspravne.cz. Snažíme se dělat maximum, ale bez Vaší finanční pomoci to nezvládneme. 

DĚKUJEME! 

Pevně věříme, že následující plány už nám pandemie hatit nebude a my se s Vámi budeme moci osobně setkat buď 6.5.2021 na náměstí Přemysla Otakara II. na akci Rozsviťme Budějce, kdy společně rozzáříme Budějcké náměstí a strávíme spolu jedno příjemné a pohodové odpoledne, nebo o pár dní déle na sportovně - kulturně - benefiční akci Den s Roskou České Budějovice, která se uskuteční v sobotu 19.6.2021 ve Sportovně-relaxačním areálu na Hluboké nad Vltavou a bude nabita zábavou, sportem a dobrou náladou. A po prázdninách se na Vás těšíme 11.9.2021 - Trousíme se na Kleť! Sejdeme se na parkovišti Krásetín a společně pokoříme horu Kleť! Zaregistrovaní se opět mohou těšit na krásné ceny, na vrcholu na nás bude čekat malé občerstvení a za příznivého počasí (které máme objednané :-) ) nám k odpočinku zahraje kapela.

Jsme ROSKA České Budějovice a jsme tu, abychom pomáhali lidem nejen s roztroušenou sklerózou. Propojujeme svět zdravých a nemocných a dáváme šanci žít plnohodnotný život všem, co ho chtějí aktivně prožít. Pokud Vám to dává smysl, podpořte nás na sbírkovém účtu Rosky České Budějovice č.ú. : 242164841/0300 nebo na Darujspravne.cz. Jsme rádi, že Vás máme a věříme, že nás v tom nenecháte samotné. Žádný dar, není malý! Děkujeme!

Sdílet:

I Vy můžete pomoci

Znáte to? Ráno se probudíte a celé tělo Vás bolí, jste unavení, jen cesta do koupelny se stává téměř nadlidským výkonem, nemluvě o práci, která na Vás čeká. Asi chřipka. Pár dní si poležíte a jste opět jako rybička. U pacientů s roztroušenou sklerózou je ale takováto únava trvalým souputníkem a boj a s ní i dalšími příznaky nekončící.. Vaším příspěvkem pomáháte vytvořit těmto lidem místo, kde mohou otevřeně mluvit o svých problémech, získávat nové informace a v neposlední řadě podstupovat nezbytnou rehabilitaci a spolupodílet se na zlepšení svého stavu už jen proto, aby si sami mohli zavázat tkaničku u boty, uvařit kávu, dojít nakoupit či zvednout dítě do náruče … a ŽÍT!!!

Vyrovnat se s diagnózou nevyléčitelného invalidizujícího onemocnění

Lidem s roztroušenou sklerózou žít kvalitní, důstojný a plnohodnotný život

Dosáhnout dostupnosti komplexní rehabilitace pro všechny lidi s roztroušenou sklerózou

Realizovat informační a mediální kampaně pro veřejnost i pacienty

I Vy můžete pomoci

QR kód Otevřete aplikaci pro bankovnictví na vašem telefonu a načtěte kód pro QR platbu. Částka je nastavena na 250kč, nebo ji můžete změnit na libovolnou výši. Pak už jen stačí potvrdit.