×
«
 

Ponoroska se blíží!

Úvodní obrázekl aktuality

Pojďte s námi přivítat advent a ponořit se do Malše pro dobrou věc!

Již čtvrtý otužilecký ponor ve prospěch lidí trpících zákeřnou a nevyléčitelnou nemocí - roztroušenou sklerózou - proběhne 3.12.2023 v 11.00 na Malém jezu, pravém břehu Malše v Českých Budějovicích. Přidat se může každý, komu není lhostejný osud pacientů s touto diagnózou, a kdo má kuráž překonat sám sebe.

Překonat sami sebe, vystoupit z komfortní zóny, ponořit se do ledové vody a ještě svým činem podpořit potřebné - tak, už tradičně, vítají advent v českobudějovické Rosce v rámci akce PonoRoska, aneb pro lidi s roztroušenou sklerózou noříme se do Malše. 

„Do ledové vody vstoupíme na první adventní neděli 3.12. v 11.00 dopoledne z pravého břehu řeky Malše u Malého jezu v Českých Budějovicích a všechna pozitiva otužování otestujeme na vlastní kůži. “ říká Bc. Věra Švábová, předsedkyně organizace Roska České Budějovice a ředitelka Rehabilitačního centra, a zve širokou veřejnost: “Pojďte s námi posunout své hranice a v předvánočním shonu zpomalit, zklidnit se a vychutnat si jen TADY a TEĎ! Vždy je nejtěžší udělat ten první krok. Jde o to, nastavit si to v hlavě a věřit si, že to dokážu.  A když ten první krok uděláme, zjistíme, že to třeba není vůbec tak strašné, jak to vypadá, dokonce můžeme zjistit, že nám to přináší libé pocity, ať už se jedná o noření do ledové vody, pravidelné cvičení nebo pomoc druhým, ale třeba i dárcovství…“    

První odvážlivci se mohou registrovat od 10.15. Do chladných vod Malše se ponoříme v 11 hodin dopoledne. Na účastníky čeká teplé občerstvení, pamětní medaile a fotografie , skvělá nálada a dobrý pocit ze sebe samých! Všechna registrovaná čísla také automaticky postupují do slosovaní o zajímavé ceny věnované našimi partnery. Ponořit se také může kdokoli, kdykoli a kdekoli, do řeky, rybníka, do bazénu, ale i do sudu na zahradě a svou fotku ze svého počinu přidat na FB a sdílet s Roskou České Budějovice nebo poslat na mail roska@roska-cb.cz.  

Ti, co nenajdou odvahu k ponoru či se ponořit nemohou, ale podpora lidí s roztroušenou sklerózou jim dává smysl, mohou přispět na portálu https://www.darujme.cz/vyzva/1203980 -  PONOŘIT nebo PODPOŘIT obojí je výzva! Výtěžek z celé akce poputuje právě na rehabilitaci lidí s roztroušenou sklerózou. 

Těšíme se na Vás!  

Sdílet:

I Vy můžete pomoci

Znáte to? Ráno se probudíte a celé tělo Vás bolí, jste unavení, jen cesta do koupelny se stává téměř nadlidským výkonem, nemluvě o práci, která na Vás čeká. Asi chřipka. Pár dní si poležíte a jste opět jako rybička. U pacientů s roztroušenou sklerózou je ale takováto únava trvalým souputníkem a boj a s ní i dalšími příznaky nekončící.. Vaším příspěvkem pomáháte vytvořit těmto lidem místo, kde mohou otevřeně mluvit o svých problémech, získávat nové informace a v neposlední řadě podstupovat nezbytnou rehabilitaci a spolupodílet se na zlepšení svého stavu už jen proto, aby si sami mohli zavázat tkaničku u boty, uvařit kávu, dojít nakoupit či zvednout dítě do náruče … a ŽÍT!!!

Vyrovnat se s diagnózou nevyléčitelného invalidizujícího onemocnění

Lidem s roztroušenou sklerózou žít kvalitní, důstojný a plnohodnotný život

Dosáhnout dostupnosti komplexní rehabilitace pro všechny lidi s roztroušenou sklerózou

Realizovat informační a mediální kampaně pro veřejnost i pacienty

I Vy můžete pomoci

QR kód Otevřete aplikaci pro bankovnictví na vašem telefonu a načtěte kód pro QR platbu. Částka je nastavena na 250kč, nebo ji můžete změnit na libovolnou výši. Pak už jen stačí potvrdit.