×
«
 

PonoRoska

Úvodní obrázekl aktuality

Současná pandemická situace nám komplikuje nejen život, ale i setkávání s Vámi. Mrzí nás to, ale ani PonoRoska aneb Pro naše klienty noříme se do Malše! se nemůže uskutečnit s Vámi všemi, tak jak jsme si plánovali. Ale my svému slovu dostojíme a 28. března v 11 hodin hupsne náš tým z pravého břehu do řeky Malše u Malého jezu v Českých Budějovicích, aby vyjádřil podporu lidem s roztroušenou sklerózou a připomněl tak veřejnou sbírku Rosky České Budějovice, č.ú. : 242164841/0300  a všechna pozitiva otužování otestuje na vlastní kůži. Pokud budete mít cestu kolem, určitě se na nás přijďte mrknout a rovnou se můžete i ujistit, jestli dýcháme. :-D Dohlížet na nás budou Promrzlý pyjavice, tak snad vše zvládneme ve zdraví. Zapojit se ale můžete i Vy, vlastně s tím tak trochu počítáme a doufáme, že nás v tom nenecháte samotné :-). Ponořte se kdekoliv, do řeky, rybníka nebo třeba do bazénu a svou fotku z Vašeho počinu přidejte na FB a sdílejte s námi!  

I vy můžete vyjádřit svou podporu lidem s neurodegenerativním onemocněním roztroušená skleróza svým ponorem nebo příspěvkem na veřejnou sbírku č. ú.: 242164841/0300, nebo přes Darujspravne.cz 

DĚKUJEME, bez Vás by to nešlo!

Podívejte se, že to jde!

A proč se vlastně začít otužovat? 

  • posiluje imunitní systém a zvyšuje jeho obranyschopnoust
  • stimuluje lymfatický systém, díky kterému se z těla vyplavují toxiny
  • pomáhá léčit vysoký krevní tlak
  • zlepšuje cirkulaci krve, působí blahodárně na kardiovaskulární systém i na mozek, pleť a kvalitu sexuálního života :-)
  • uvolňuje v těle endorfiny - tzv. hormony štěstí
  • zrychluje metabolismus
  • je mu přisuzován i velký přínos v prevenci proti autoimunitním a neurodegenerativním onemocněním 
  • napomáhá tvorbě svalové hmoty

Otužování je zkrátka dobrým sluhou, ale pozor, při nedodržování pravidel a postupů se z něj velmi rychle může stát i zlý pán! Nutná je pečlivá příprava a hlavně čas. Nic se nesmí uspěchat, své tělo zvykejte na studenou vodu postupně a naslouchejte mu. Ideálně začněte doma ve sprše vlažnou, později studenou vodou. Vhodné je také postupné otužování venku, například krátké brouzdání potůčkem či mělkou vodou. Přílišný spěch by Vám mohl velmi uškodit. Víte třeba, že tělo si odolnost vůči chladu pamatuje pouze po určitou omezenou dobu? Když tedy na 14 dní otužování vynecháte, budete muset opět začínat postupně a zlehka od začátku. Dalším důležitým pravidlem je stále se pohybovat, a i z tohoto důvodu se k otužování nedoporučuje vana, která pohybu zamezuje. Zcela zásadní je ale také Vaše vnitřní nastavení, psychika zde hraje velkou roli a pokud se poddáte nepříjemným pocitům, které se mohou na začátku dostavovat, otužování se nikdy nestane pravidelnou součástí Vašeho života. A to by byla obrovská škoda!

Tato "virtuální výzva" NENÍ organizovanou činností a každý účastník ji podstupuje na vlastní nebezpečí. Prosíme, respektujte platná vládní nařízení. 
                         

Sdílet:

I Vy můžete pomoci

Znáte to? Ráno se probudíte a celé tělo Vás bolí, jste unavení, jen cesta do koupelny se stává téměř nadlidským výkonem, nemluvě o práci, která na Vás čeká. Asi chřipka. Pár dní si poležíte a jste opět jako rybička. U pacientů s roztroušenou sklerózou je ale takováto únava trvalým souputníkem a boj a s ní i dalšími příznaky nekončící.. Vaším příspěvkem pomáháte vytvořit těmto lidem místo, kde mohou otevřeně mluvit o svých problémech, získávat nové informace a v neposlední řadě podstupovat nezbytnou rehabilitaci a spolupodílet se na zlepšení svého stavu už jen proto, aby si sami mohli zavázat tkaničku u boty, uvařit kávu, dojít nakoupit či zvednout dítě do náruče … a ŽÍT!!!

Vyrovnat se s diagnózou nevyléčitelného invalidizujícího onemocnění

Lidem s roztroušenou sklerózou žít kvalitní, důstojný a plnohodnotný život

Dosáhnout dostupnosti komplexní rehabilitace pro všechny lidi s roztroušenou sklerózou

Realizovat informační a mediální kampaně pro veřejnost i pacienty

I Vy můžete pomoci

QR kód Otevřete aplikaci pro bankovnictví na vašem telefonu a načtěte kód pro QR platbu. Částka je nastavena na 250kč, nebo ji můžete změnit na libovolnou výši. Pak už jen stačí potvrdit.