×
«
 

Turistický kroužek

Úvodní obrázekl aktuality

Vážení a milí roskaři, jejich blízcí a kamarádi,

tato nelehká doba spolu s nejrůznějšími restriktivními opatřeními na nás všechny působí negativně jak po psychické, tak i fyzické stránce. A protože pro nás, „roskaře“, je pohyb i sociální kontakt důležitý, připravili jsme pro nás malý vánoční dárek v podobě turistického kroužku při našem spolku Roska  Č. Budějovice. Hlavní organizátorka a vedoucí akcí je Pavla Češková, na kterou se obracejte s případnými dotazy nebo návrhy na zajímavé výlety a které hlašte svou účast na konkrétní akci. Kontakt: 608 180 207 nebo pavla-ceskova@seznam.cz.

Jednotlivé výlety se budou  konat každou první sobotu v měsíci, pěšky, nebo na kole. Navštívíme různé přírodní, historické a technické zajímavosti. K dopravě  použijeme vlak, autobus, popř. po dohodě os. auta. Střídat se budou nenáročné výlety s těmi fyzicky trošku náročnějšími.         

Informace o výletech budete dostávat mailem (přihlášení k odběru zde)  , vždy na 3 měsíce dopředu.  Sami se rozhodnete, kterého výletu se zúčastníte a koho vezmete s sebou. Vítaní budou i čtyřnozí kamarádi. Pozvánka k výletu bude kromě stručného popisu výletu obsahovat informace o zvolené dopravě, délce trasy, převýšení, možnosti občerstvení na cestě…

Pro následující období jsou v plánu tyto akce:

5. 12. 2020 – Adventní procházka na hrádek Boršov se zdobením stromku pro zvířátka

2. 01. 2021 – Na zříceninu hradu Dívčí Kámen z Třísova do Holubova

6. 02. 2021 – Po Stromovce kolem Bagru

6. 03. 2021 – Výlet do Terčina Údolí

Věříme, že Vás naše nabídka oslovila a že se budeme setkávat v hojném počtu a užijeme si společně přírody, čerstvého vzduchu a trochu toho pohybu. Budeme se samozřejmě řídit vládními nařízeními a aktuálně upravovat informace o výletech. Těšíme se na Vás!!

Pohybu a dobré náladě ZDAR! Váš tým Rosky Č. Budějovice

Sdílet:

I Vy můžete pomoci

Znáte to? Ráno se probudíte a celé tělo Vás bolí, jste unavení, jen cesta do koupelny se stává téměř nadlidským výkonem, nemluvě o práci, která na Vás čeká. Asi chřipka. Pár dní si poležíte a jste opět jako rybička. U pacientů s roztroušenou sklerózou je ale takováto únava trvalým souputníkem a boj a s ní i dalšími příznaky nekončící.. Vaším příspěvkem pomáháte vytvořit těmto lidem místo, kde mohou otevřeně mluvit o svých problémech, získávat nové informace a v neposlední řadě podstupovat nezbytnou rehabilitaci a spolupodílet se na zlepšení svého stavu už jen proto, aby si sami mohli zavázat tkaničku u boty, uvařit kávu, dojít nakoupit či zvednout dítě do náruče … a ŽÍT!!!

Vyrovnat se s diagnózou nevyléčitelného invalidizujícího onemocnění

Lidem s roztroušenou sklerózou žít kvalitní, důstojný a plnohodnotný život

Dosáhnout dostupnosti komplexní rehabilitace pro všechny lidi s roztroušenou sklerózou

Realizovat informační a mediální kampaně pro veřejnost i pacienty

I Vy můžete pomoci

QR kód Otevřete aplikaci pro bankovnictví na vašem telefonu a načtěte kód pro QR platbu. Částka je nastavena na 250kč, nebo ji můžete změnit na libovolnou výši. Pak už jen stačí potvrdit.