×
«
 

Úžasný ČEZ Lipno sport festival

Úvodní obrázekl aktuality

Znáte ČEZ Lipno sport festival? Určitě ano! Ten letošní se odehrál ve dnech 11.8. - 21.8. 2022 a Roska České Budějovice nemohla chybět - jednak jsme byli vybráni Nadací ČEZ jako organizace pro projekt „ČEZ oranžové kolo“ - účastníci festivalu svým výkonem na trenažérech rozhodovali o částce, kterou Nadace ČEZ podpoří naši Rosku a také jsme si  nemohli nechat ujít příležitost osobně poznat skvělé sportovce - například, tenistku Barboru Strýcovou, cyklistu Jaroslava Kulhavého, sportovní střelkyni Kateřinu Emmons, kajakáře Víta Přindiše, veslaře Ondřeje Synka, organizátorku akce a skvělou běžkyni na lyžích Kateřinu Neumannovou, hokejovou legendu Jaromíra Jágra a mnoho dalších skvělých lidí. A tak jsme v pátek 19.8. vyrazili! 

Nálada na místě byla úžasná, a my drželi pěsti našim dvěma statečným odvážlivcům, kteří se rozhodli reprezentovat Rosku České Budějovice v plaveckém závodě. Zpočátku to vypadalo, že půjde dokonce o medailové umístění, pak si ale náročnost závodu vybrala svou daň a jeden z našich plavců zkolaboval. Přivolaná záchranná služba jej odvezla do nemocnice, kde po sérii vyšetření byly, naštěstí, vyloučeny všechny zdravotní komplikace a za příčinu kolapsu bylo stanoveno extrémní přepětí. Nic tedy nebránilo návratu závodníka za námi na festival. Moc si jeho snahy vybojovat zlato vážíme, příště už se to určitě povede! 

A den šel pomalu do finále - do trenažéru „ČEZ oranžové kolo“ se pro Rosku posadil Jaromír Jágr "vyšlapal" pro nás 278 Kč a pak už následoval přesun na pódium a slavnostní předávání šeku s úžasnou částkou 51 022 Kč ředitelce Rosky České Budějovice, Věře Švábové. Obrovskou radost nemohla pokazit ani obrovská bouřka, která udeřila těsně před skončením akce a my jeli domů nabití dojmy a energií pokračovat dále v naší práci.  

A za to moc děkujeme všem pořadatelům a účastníkům, kteří podpořili a svými výkony přispěli k vybrání výsledné částky.  

Děkujeme ❤

Sdílet:

I Vy můžete pomoci

Znáte to? Ráno se probudíte a celé tělo Vás bolí, jste unavení, jen cesta do koupelny se stává téměř nadlidským výkonem, nemluvě o práci, která na Vás čeká. Asi chřipka. Pár dní si poležíte a jste opět jako rybička. U pacientů s roztroušenou sklerózou je ale takováto únava trvalým souputníkem a boj a s ní i dalšími příznaky nekončící.. Vaším příspěvkem pomáháte vytvořit těmto lidem místo, kde mohou otevřeně mluvit o svých problémech, získávat nové informace a v neposlední řadě podstupovat nezbytnou rehabilitaci a spolupodílet se na zlepšení svého stavu už jen proto, aby si sami mohli zavázat tkaničku u boty, uvařit kávu, dojít nakoupit či zvednout dítě do náruče … a ŽÍT!!!

Vyrovnat se s diagnózou nevyléčitelného invalidizujícího onemocnění

Lidem s roztroušenou sklerózou žít kvalitní, důstojný a plnohodnotný život

Dosáhnout dostupnosti komplexní rehabilitace pro všechny lidi s roztroušenou sklerózou

Realizovat informační a mediální kampaně pro veřejnost i pacienty

I Vy můžete pomoci

QR kód Otevřete aplikaci pro bankovnictví na vašem telefonu a načtěte kód pro QR platbu. Částka je nastavena na 250kč, nebo ji můžete změnit na libovolnou výši. Pak už jen stačí potvrdit.