×
«
 

Zveme Vás na PonoRosku - aneb pro lidi s roztroušenou sklerózou noříme se do Malše!

Úvodní obrázekl aktuality

Už je to tady! Opět Vás srdečně zveme na benefiční akci PonoRoska - aneb pro lidi s roztroušenou sklerózou noříme se do Malše!

Kdy? 28.11.2021

Kde? U Malého jezu v Českých Budějovicích

První adventní neděli v 11 hodin se sejdeme na Malém jezu a společně vystoupíme ze své komfortní zóny a ponoříme se do chladných vod Malše a

  • upozorníme na to, že tu není jenom Covid, a že s jeho příchodem ostatní nemoci nezmizely (bohužel )
  • ukážeme lidem s RS, i bez, že i zdánlivě nepřekonatelnou překážku lze zdolat, nejtěžší je udělat ten první krok a věřit si, že to dokážu..... a výsledek může předčit naše očekávání. Prostě nebát se překročit svůj stín 
  • ukázat pozitiva otužování - o tom, že chladná voda pozitivně působí na kvalitu nervových synapsí u ereskářů, víme z vlastní zkušenosti (posiluje imunitní systém a zvyšuje jeho obranyschopnoust; stimuluje lymfatický systém, díky kterému se z těla vyplavují toxiny; pomáhá léčit vysoký krevní tlak; zlepšuje cirkulaci krve, působí blahodárně na kardiovaskulární systém i na mozek, pleť a kvalitu sexuálního života :-); uvolňuje v těle endorfiny - tzv. hormony štěstí; zrychluje metabolismus; je mu přisuzován i velký přínos v prevenci proti autoimunitním a neurodegenerativním onemocněním; napomáhá tvorbě svalové hmoty...
  • vyburcujeme lidi k aktivitě - i v této době jsou aktivity, které lze provozovat a zažít u nich zábavu
  • představíme ROSKU jako organizaci mladou duchem, organizaci, kde jsou lidé, kteří si dokážou život užít (byť mají určitá omezení)  

Zúčastnit se a podpořit lidi s roztroušenou sklerózou můžete třemi způsoby :

  • vlastním ponorem do Malše u Malého jezu v ČB mezi 11. - 12.hodinou 
  • vlastním ponorem kdekoli jinde a jindy (do řeky, do rybníka, do venkovního bazénu nebo do sudu na zahradě ;-) ) a poslat nám o tom důkaz na FB nebo roska@roska-cb.cz. Takže zúčastnit se může kdokoli v ČR  (i Vy - takže šup do plavek a věříme, že nás v tom nenecháte!!!)
  • a pro ty co se na to  "nemaj koule" tzv. úniková verze :-D poslat příspěvek na náš transparentní účet : 242 164 841 / 0300.
  • ZAPOJIT SE, JE MOŽNÉ VŠEMI ZPUSOBY, JEDEN DRUHÝ NEVYLUČUJE!

A na účastníky akce již tradičně čeká malé občerstvení, drobná pozornost od partnerů a při vyplnění tohoto registračního formuláře slosování tomboly!


Výtěžek z akce bude použit na rehabilitaci lidí s RS.

Těšíme se na Vás!

Vaše Roska České Budějovice

Sdílet:

I Vy můžete pomoci

Znáte to? Ráno se probudíte a celé tělo Vás bolí, jste unavení, jen cesta do koupelny se stává téměř nadlidským výkonem, nemluvě o práci, která na Vás čeká. Asi chřipka. Pár dní si poležíte a jste opět jako rybička. U pacientů s roztroušenou sklerózou je ale takováto únava trvalým souputníkem a boj a s ní i dalšími příznaky nekončící.. Vaším příspěvkem pomáháte vytvořit těmto lidem místo, kde mohou otevřeně mluvit o svých problémech, získávat nové informace a v neposlední řadě podstupovat nezbytnou rehabilitaci a spolupodílet se na zlepšení svého stavu už jen proto, aby si sami mohli zavázat tkaničku u boty, uvařit kávu, dojít nakoupit či zvednout dítě do náruče … a ŽÍT!!!

Vyrovnat se s diagnózou nevyléčitelného invalidizujícího onemocnění

Lidem s roztroušenou sklerózou žít kvalitní, důstojný a plnohodnotný život

Dosáhnout dostupnosti komplexní rehabilitace pro všechny lidi s roztroušenou sklerózou

Realizovat informační a mediální kampaně pro veřejnost i pacienty

I Vy můžete pomoci

QR kód Otevřete aplikaci pro bankovnictví na vašem telefonu a načtěte kód pro QR platbu. Částka je nastavena na 250kč, nebo ji můžete změnit na libovolnou výši. Pak už jen stačí potvrdit.